حفاظ روی دیوار در مدل های گوناگون

برای یک سارق عبور از دیوارهای محوطه‌ی ساختمان و محیط‌های اداری و شرکت‌ها کار سختی نیست. به همین دلیل استفاده از تجهیزات امنیتی می‌تواند کمک شایانی برای افزایش سطح امنیت دارایی‌های افراد کند. حفاظ روی دیوار (Wall protection) یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین تجهیزات در این بین، برای تقویت دیوار و پیشگیری از نفوذ افراد است.

حافظ دیوار امروزه توسط تولیدکنندگان مختلفی طراحی و ساخته می‌شود. این تولیدکنندگان با توجه به استانداردها و سبک‌های خاصی که دارند این تجهیزات را تولید می‌کنند. اما همه‌ی این تولیدات کاربردها و خصوصیات مشترکی دارند. در این مقاله از زوایای مختلفی به نرده روی دیوار خواهیم پرداخت.

ساختار حفاظ روی دیوار

شناخت ساختار حفاظ دیوار اولین قدم در بررسی آن است. حفاظ دیوار از اجزای مختلفی تشکیل می‌شود. اصلی‌ترین بخش در این بین، میله‌هایی هستند که به شکل‌های مختلفی و با نظمی خاص در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

شکل و ساختار این میله‌ها با توجه به نوع حفاظ متغیر است. در بخش‌های بعد خواهید دید که این اشکال شامل چه مواردی هستند.

در تولید حفاظ از جوشکاری با کیفیت بالا استفاده می‌شود و به همین دلیل ساختار محکم این حفاظ‌ها سبب بالا رفتن دوام و ماندگاری و استحکام آن‌ها می‌شود. حفاظ دیوار کیفیت بسیار بالایی دارد که در بخش بعد به شکل دقیق‌تری به آن خواهیم پرداخت.

کیفیت بالای حفاظ

کیفیت انواع تجهیزات و مصالح ساختمانی به عوامل مختلفی وابسته است. حفاظ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و می‌توان گفت بهترین حفاظ روی دیوار با توجه به پارامترهای زیر قابل سنجش است.

مواد اولیه

استفاده از فلزات، لوازم مصرفی جوشکاری، رنگ و دیگر مواد اولیه‌ی با کیفیت، شرط بالا رفتن سطح کیفی یک حفاظ است. در محصولات ما از میلگرد 10 استفاده می شود و مقطع برش های ما حداکثر 4 سانتی متر می باشد.

جوشکاری حرفه‌ ای

جوشکاری حرفه‌ای و اصولی سبب می‌شود یک حفاظ از نظر استحکام در سطح مطلوبی قرار داشته باشد. دقت داشته باشید که نوع جوشکاری انجام شده در محصولاتی که هدف ارتقای امنیت را دارند، باید دو طرفه باشد. وقتی جوشکاری به صورت دو طرفه انجام شده باشد، امنیت افزایش می یابد. به این صورت که به راحتی نمی توان میله ها را خم کرد و از آنها رد شد.

رنگ آمیزی

استفاده از روش‌های به‌روز و پیشرفته‌ی رنگ آمیزی از چند جهت در بالا بودن کیفیت حفاظ روی دیوار موثر است. اول این‌که سبب زیبایی بیشتر حفاظ می‌شود. در مرحله دوم رنگ آمیزی استاندارد (کوره‌ای) دوام حفاظ روی دیوار را بالا برده و سبب جلوگیری از زنگ‌زدگی آن می‌شود.

احتمالا در خیلی از صفحات مانند صفحات خودمان دو نوع رنگ را می بینید. الکترواستاتیکی و کوره ای. فرقی نمی کند و تا حدودی می توان گفت هر دو یکی هستند. این مدل رنگ کردن علاوه بر اینکه باعث افزایش طول عمر و کیفیت بالای محصولات می شوند. سطحی صاف سیقلی بوجود می آورند که از نفوذ گرد و خاک به زیر رنگ و یا روی رنگ جلوگیری می کند.

در واقع رنگ کار شده باید فام کوره ای با کیفیت عالی باشد. حفاظ های روی دیوار در تمامی رنگ ها می تواند تولید شود، اما رنگ های پرطرفدار آن مشکی، سفید، کرم و قهوه ای هستند.

زیبایی

طراحی مناسب و اجرای دقیق طرح باعث زیبایی هر چه بیشتر حفاظ دیوار شده و امتیازی بسیار مهم در رده‌بندی کیفی حفاظ دارد.

علاوه بر موارد بالا نصب حفاظ نیز اهمیت زیادی دارد و از حساسیت‌های خاصی برخوردار است. در زیر نگاهی گذرا به نصب صحیح و اصولی حفاظ خواهیم داشت.

حفاظ روی دیوار

خدمات نصب نرده روی دیوار

نصب حفاظ روی دیوار به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در حقیقت نرده حفاظ دیوار هر اندازه نیز با کیفیت باشد، در صورت نصب غیراصولی دوام و کیفیت آن پایین خواهد آمد. به همین دلیل بهتر است نصب نرده روی دیوار را از شرکت‌های تولیدکننده و با تجربه در این زمینه، همچون حفاظ دات کام بخواهید.

انواع روش‌های نصب حفاظ عبارتند از:

نصب نرده حفاظ دیوار با کوبیدن پین در دیوار

در این روش معمولاً از پین‌های 10 میلی‌متری استفاده می‌شود. برای این منظور ابتدا سوراخی به قطر 8 میلی‌متر بر روی دیوار ایجاد شده و سپس پین‌ها کار گذاشته می‌شوند و نقش پایه‌ی حفاظ را ایفا می‌کنند. برای اجرای این روش بهتر است دیوار از استحکام کافی برخوردار باشد تا پین‌ها از آن خارج نشوند.

نصب نرده روی دیوار به روش بیس پلیت

اگر هنوز دیوار مورد نظر را نساخته‌اید می‌توانید از همین حالا اقدام به سفارش و آماده‌سازی نصب حفاظ کنید. چرا که در این صورت می‌توانید در هنگام ساخت دیوار پلیت‌های نصب را به خوبی نصب کنید. برای دیوارهای آماده نیز پلیت‌ها به وسیله‌ی پین به دیوار نصب می‌شوند و حفاظ بر روی آن‌ها جوشکاری می‌شود.

نصب نرده روی دیوار به روش چهارستون

در این نوع نصب، از هر یک از روش‌های بالا می‌توان استفاده کرد. البته از پین‌ها و پلیت‌ها بیشتر برای نگه داشتن و محکم کردن چهار ستون بر روی دیوار استفاده می‌شود. این ستون‌ها که به فاصله‌ی مشخصی از یکدیگر قرار دارند، تجهیزات مناسبی برای نگه داشتن حفاظ‌های بلندتر هستند.

پس از اجرای نرده کشی روی دیوار و انجام جوشکاری‌ها، به کمک لکه‌گیری و رنگ‌آمیزیِ نقاط جوشکاری شده از زنگ‌زدگی آن‌ها جلوگیری می‌شود.

نصب حفاظ بر روی چه دیوارهایی ممکن است؟

این سوال بسیاری از افراد است که حفاظ را روی چه نوع دیوارهایی می‌توان نصب کرد؟ خوشبختانه با وجود روش‌های مختلف نصب، امکان نصب این حفاظ‌ها بر روی دیوارهای مختلف وجود دارد. البته باید با توجه به نوع دیوار، روش نصب مناسبی را انتخاب و اجرا کرد. حفاظ‌ها از نظر نوع دیوار مورد نظر عبارتند از:

 • حفاظ دیوار سفالی
 • حفاظ دیوار بتنی
 • حفاظ دیوار آجر فشاری
 • حفاظ دیوار بلوک سیمانی

قیمت و هزینه نصب چطور محاسبه می شود؟

این هزینه ها متغییر است. عواملی که بر آن تاثیر می گذارد شامل متراژ پروژه، شیب و پستی بلندی دیوار و ارتفاع دیوار می شود.

انواع حفاظ روی دیوار

نرده‌های روی دیوار با توجه به پارامترهای مشخصی از جمله شکل آن‌ها شناخته می‌شوند. در حقیقت یکی از مزیت‌های حفاظ دیوار، تنوع در طراحی آن است. در ادامه مهم‌ترین نمونه‌های این حفاظ را خواهید شناخت.

حفاظ شاخ گوزنی

نرده شاخ گوزنی یکی از انواع پرکاربرد و پر طرفدار حفاظ روی دیوار است. این نوع نرده به دلیل زیبایی ظاهری‌ای که دارد بسیار مورد توجه است. ساختار این حفاظ شبیه شاخ گوزن بوده و به دلیل تیز بودن میله‌ها امکان عبور افراد از روی آن وجود ندارد. علاوه بر آن ساختار خاص و مدرن این حفاظ باعث محبوبیت آن شده است.

جوشکاری انجام شده در این حفاظ به صورت زنجیری انجام شده است. هنگام خرید به نکاتی مانند تراکم و تیز بودن نوک میله های این حفاظ توجه کنید. رنگ کار شده در این محصول کوره ای می باشد که پیش تر فواید این مدل رنگ را گفتیم. شما می توانید بسته به سلیقه خود مدل و طراحی خاص خود را سفارش دهید.

حفاظ روی دیوار شاخ گوزنی

حفاظ دیوار بوته ای

با توجه به نام این نرده می‌توان ساختار ظاهری آن را درک کرد. در این نوع نرده میله‌ها در جهت‌های مختلف و با پیچ و خم‌های زیبا مشاهده می‌شوند. تراکم بالای میله‌ها در این نرده سبب افزایش امنیت می‌شود.

حفاظ روی دیوار بوته ای

حفاظ دیوار لیلیومی

اگر تا کنون بوته لیلیوم را دیده باشید، متوجه شباهت این نرده با آن خواهید شد. میله‌های به کار رفته در این نوع نرده با انحنایی که دارند از بالا رفتن افراد از دیوار جلوگیری می‌کنند. زیبایی از خصیصه‌های این نوع نرده است. می توان گفت این حفاظ به دلیل طراحی دو رنگ خود، زیباترین حفاظ روی دیوار است و نسبت به حفاظ شاخ گوزنی امنیت بیشتری دارد.

حفاظ روی دیوار لیلیومی

حفاظ دیوار سرنیزه ای

این نرده که با نام حفاظ نیزار نیز شناخته می‌شود، خود می‌تواند طرح‌های متفاوتی داشته باشد. میله‌های تیز موجود در این نرده با ارتفاعی که دارند، عبور از دیوار را غیر ممکن می‌کنند. سر نیزه های تیز به کار برده شده در این مدل به شدت مستحکم و کارآمد است. در هر ردیف این مدل از 16 ردیف اصلی میله های عمودی استفاده شده است و طول هر شاخه 2 متر می باشد.

ارتفاع این حفاظ ها بین یک تا 2 متر، در عرض بین 40 تا 50 سانتی متر است.

حفاظ روی دیوار سر نیزه ای

قیمت حفاظ دیوار

برای سفارش و خرید حفاظ روی دیوار، بهتر است از قیمت آن نیز مطلع باشید. در حالت کلی می‌توان گفت قیمت این تجهیزات با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. قیمت ها وابسته به طرح و متراژ پروژه می باشد. به طور تقریبی می توان گفت بین 70 تا 200 هزار تومان هزینه هر متر حفاظ می باشد.

معمولاً هر چه تراکم میله‌ها در ساخت نرده حفاظ بیشتر باشد، وزن و قیمت آن بیشتر می‌شود. ارتفاع نرده دیگر عامل تفاوت قیمت انواع این تجهیزات است. معمولاً ارتفاع این نرده‌ها به چیزی در حدود 1 متر می‌رسد.

استفاده از رنگ آمیزی کوره‌ای (الکترواستاتیک) نیز سبب می‌شود هزینه‌ی تولید نرده‌ها و طبیعتاً قیمت آن‌ها بالا برود. مزیت این نوع رنگ آمیزی اطمینان از دوام بالای نرده و پیشگیری از زنگ زدگی آن‌هاست.

به تریتیب گران ترین نرده، حفاظ لیلیومی است و ارزان ترین آنها حفاظ شاخ گوزنی است.

امکان پرداخت اقساطی

شما عزیزان می توانید به طور اقساطی محصولات را خریداری کنید. در این روش پرداخت شما می بایست ابتدا 15 درصد هزینه را پرداخت کنید و مابقی را با اقساط 3 و 6 ماهه پرداخت کنید. این را فراموش نکنید که نیازی به ضامن ندارید و با چک نیز می توانید نسبت به پرداخت قسطی اقدام کنید.

سفارش حفاظ روی دیوار

به دلیل اهمیت امنیت و همچنین محبوبیت حفاظ‌های روی دیوار، این روزها سفارش این نرده‌ها و خرید آن‌ها بیش از هر زمان دیگری انجام می‌شود. با رشد و پیشرفت تکنولوژی و امکانات ارتباطی خوشبختانه امکان سفارش حفاظ نرده دیوار به روش اینترنتی نیز وجود دارد.

برای سفارش اینترنتی حفاظ روی دیوار حتماً به نکات مختلف مورد نیاز توجه داشته باشید. حتماً در انتخاب ارتفاع و تراکم مناسب نرده دقت کنید. نوع نرده را با توجه به معماری ساختمان خود انتخاب کنید. اگر می‌توانید از بین رنگ‌های مختلف، حفاظ مورد نظر را انتخاب کنید، حتماً به هارمونی رنگ با نمای کلی ساختمان و درب ورودی و پارکینگ خود توجه کنید.

سوالات متداول

حفاظ های روی دیوار به کدام مناطق ارسال می کنید؟

حفاظ دات کام امکان ارسال انواع حفاظ روی دیوار را به سراسر کشور دارد.

اندازه گیری حفاظ روی دیوار چقدر زمان می برد؟

کل فرآیند اندازه گیری حفاظ شما، 20 الی 40 دقیقه طول می کشد.

اجرت نصب حفاظ روی دیوار چقدر است؟

هزینه ساخت در قیمت حفاظ ها حساب شده است. هزینه نصب و لکه گیری به صورت متری حساب می شود.

رنگ آمیزی حفاظ روی دیوار به چه شکل است؟

بهترین مدل رنگ آمیزی برای حفاظ روی دیوار به صورت رنگ الکترواستاتیک که با پوشش کامل نرده ها همراه است.

3 دیدگاه دربارهٔ «حفاظ روی دیوار در مدل های گوناگون»

 1. سلام و خسته نباشید میگم خدمت شما
  بنده دیواری دارم در اطراف ویلام در منطقه ی نور ایتان مازندران که جنس این دیوار از بلوک سیمانی می باشد و قصد دارم که روی این دیوار از حفاظ های شما نصب کنم .
  ولی نمی دونم چه حفاظی که خیلی سنگین نباشه و زیبایی و امنیت کافی رو داشته باشه به درد دیوار ویلامون می خوره
  منظور از تراکم چی هست و این تراکم رو در یک متر شمرده میشه؟ من در مورد تراکم هر چی خوندم متوجه موضوع نشدم، تراکم هر چه بیستر باشد بهتر است با کمتر؟

  و اينكه به ما بك نفر گفته روي حفاظ هايي كه خيلي متراكم باسن به راحتي پتو ميندازن و از روش رد ميشن
  ايا اين موضوع صحت داره؟
  ممنون ميشم توصييخاتتون رو ارائه بفرماييد

  پاسخ
 2. سلام ممنونم بابت مطالب خوبی که در اختیار مخاطبتون گذاشتین
  ما روی دیوار خود چندی پیش اقدام به زدن حفاظهای شیشه ای کردیم که کاش نمی کردیم
  هم ظاهر بسیار بدی به ساختمون و‌ دیوارها داده هم اینکه اصلا هیچ کاربردی نداره و دو سه بار دزد به راحتی ازش رد شده
  الان با موافقت همسایه گان میخوایم اون شیشه هارو کلا بزاریم کنار و به جاش از این حفاظ های روی دیوار بزنیم
  ولی نمیدونیم کدوم یکی برای ساختمان ما مناسب است
  هزینه زیاد برایم اهمیتی ندارم
  بیشتر ارجحیت بنده کارایی ان خفاظ می بلسد که ایمن باشد و جلوی عبور و مرور اقای دزد را بگیرد
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 3. سلام و عرض ادب خدمت شما . ممنون بابت مطالب خوب و مفیدی که در اختیارمون گذاشتین . ببخشید قیمتهای به روز رو از کجا میتونم استعلام بگیرم ؟ برای دریافت قیمت به روز محصولات روی دیوار باید با چه شماره ای تماس بگیرم و یا در کجا پیام بدم ؟و اینکه علت اختلاف قیمت بین شرکتها چیه؟ ممنون میشم در مورد این موارد توضییح بدین و اینکه اگر ما سفارشمونو ثبت کنیم برای اماده سازی و نصب چقدر نیاز مند زمان هستم ؟ تصب چقدر طول می کشه؟
  لازم به ذکره بگم ما برای حیاط پشتیمون حفاظ میخواهیم. و دسترسی بهش یه مقدار سخته . ایا هزینه ی اضافی باید پرداخت کینم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید