قیمت مدل های مختلف درب فلزی در سال جدید

پیشینیان، پس از زندگی غارنشینی، زمانی که سکونت دائمی یافتند، برای محل سکونت خود حفره هایی ایجاد می کردند که بتوانند در آنجا استراحت کنند. همچنین برای جلوگیری از خطر نفوذ حیوانات، ابتدا از برگ و پوست و وسایل دیگر استفاده می کردند، اما پس از مدتی دریافتند که این شیوه کارایی زیادی ندارد. بنابراین شروع به ساخت درب چوبی و فلزی کردند.

از نمونه دربهای چوبی می توان دربهای باقیمانده از دربهای معبد حضرت سلیمان اشاره کرد. از قدیمی ترین دربهای ایرانی، می توان دربهای دوره شاروقین را نام برد که از چوب ساخته شده بود و تکه هایی از آهن روی آنها کار شده است. یکی از ضعفهای درب چوبی این بود که این دربها در مقابل حوادثی مانند آتش سوزی اصلا مقاومت ندارند. بنابراین افراد حرفه ای این کار، تصمیم گرفتند که دربهای فولادی و ضد آتش را اختراع کنند. در نتیجه اولین درب فلزی (iron door) درسال 1904 ساخته شده است.

کاربرد درب آهنی

درب ها بخش جداکننده مکانهای خصوصی از مکانهای عمومی هستند. همچنین وسیله ای برای جلوگیری از دسترسی به فضای خاص مانند ساختمان، اتاق، حیاط می باشد. درب معمولا به دو شکل ثابت و متحرک می باشد و این اشکال به وسیله لولاها به یکدیگر وصل می شود. امروزه استفاده از دربهای فلزی بسیار رایج است. از نوع پر فروشترین دربها می باشد. چرا که بسیار بادوام هستند و طول عمر بالایی دارند. آنها نیز را می توان در شکل و طرحهای مختلفی به کار گرفت. این درب ها به راحتی پوسیده و زنگ زده نمی شود و استحکام بالایی نیز دارند.

اگر علاقه زیادی به دربهای چوبی دارید می توانید از درب فلزی استفاده کنید و در سطح خارجی آن از چوب به عنوان دکوراتیو استفاده کنید. درب آهنی مرز جا کننده و قوی و با استحکام بالا برای تفکیک فضای داخلی و خصوصی از سایر فضاها می باشد و در تمام فرهنگ ها نیز از درب به همین منظور استفاده می شود. در برخورد با هر مکانی، ابتدا درب آن مکان را مشاهده می کنیم. البته نوع و نقش و نگار درب نیز نظر ما را جلب می کند. امروزه دربها را به چند دسته تقسیم می کنند که هرکدام قیمت متفاوتی دارند.

درب فلزی طرح دار

انواع درب فلزی

درب مدرن

این دربها بسیار ساده و بی پیرایه می باشد، و برای ادارات و مکانهای سازمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

درب فرفورژه

این درب ها از قطعات فلز و یا چدن ساخته شده است و ظاهر پیچیده تر نیز دارند و برای سلایقی است که نقش های منحنی و گل و بوته دار را می پسندند این درب فلزی برای ساختمانهای مسکونی بیشتر استفاده می شود.

درب CNC

این دربها بیشتر برای سلایقی است که طرح های پیچیده را می پسندند و هر طرحی را که مدنظر داشته باشند می توانند اجرا کنند.

درب های سفارشی

این مدل از درب فلزی، متناسب با سلیقه شخصی افراد، و با جزئیات اختصاصی ساخته می شود.

درب فلزی حیاط که جز نمای خارجی ساختمان به حساب می آید، کاربردهای متفاوتی دارد. درب آهنی می تواند به داخل حیاط باز شود و یا اینکه با باز شدن درب فلزی، مستقیما به داخل منزل برویم. درب حیاط برای تمام افراد ساکن در ساختمان استفاده می شود در حالی که درب واحد مسکونی تنها به یک خانواده تعلق دارد. اکثرا درب ها چوبی هستند. دربها انواع مختلفی دارند که می توانیم به درب آکاردئونی چوبی، اتوماتیک، چرمی، کرکره ای، کشویی، سکشنال، فرفورژه و ریلی اشاره کنیم.

امنیت درب فلزی حیاط منزل

قبل از زیبایی درب حیاط مهمترین نکته آن است که بحث ایمنی آن را در نظر بگیریم، چرا که درب حیاط راه ورودی به داخل ساختمان است و باید به اندازه کافی محکم و کارا باشد.

جنس درب حیاط منزل

همانطور که می دانیم دربهای فلزی و آهنی از دربهای چوبی بهتر و مقاوم تر هستند. می توانیم فلزی و شیشه را باهم ترکیب کنیم که در عین امنیت ، ورودی منزل را نیز بسیار زیباتر می کند. بنابراین در مرحله اول باید از جنس مقاوم استفاده کنید که همان پروفیل فلزی می باشد.

درب فلزی بزرگ

قفل درب آهنی

علاوه بر به کارگیری درب فلزی مستحکم استفاده قفل درب نیز تاثیر زیادی در امنیت فضای مورد استفاده دارد. باید قفلی به کار گرفته شود که باز کردن آن آسان نباشد. استفاده از قفل توکار و روکار ایمن می تواند این کار را انجام دهید. پس یک درب آهنی مستحکم بدون داشتن قفل خوب، هیچ کارایی ندارد.

سایز درب حیاط منزل

با توجه به نوع طراحی ساختمان می توانید از دربهای لنگه ای، یک و نیم لنگه و دو لنگه استفاده کنید. سایز درب مورد استفاده با توجه به کاربرد آن متفاوت است، مثلا درب پارکینگ همیشه از درب ورودی حیاط بزرگتر است.

کاربری درب ساختمان

درب پارکینگ تنها برای عبور اتوموبیل ها در نظر گرفته شده و اندازه و سبک متفاوتی از درب ورودی ساکنین به مجتمع دارد. بهتر است این درب مجهز به سیستم های بازشو باشد تا کاربری راحت تری داشته باشد. انواع درب تلسکوپی یا درب ریلی برای پارکینگ پیشنهاد مناسب تری است. اما درب آپارتمان یا ورودی حیاط برای ساکنین، همیشه اندازه مناسب و کوچکتری از درب پارکینگ دارد. به طور معمول نیازی نیست درب ورودی ساکنین ریموتی باشد و بهتر است از انواع قفل ایمنی روی درب استفاده شود. همیشه ریموت کنترل کاربری درب پارکینگ را ارتقا می دهد. موقع سفارش تجهیزات اضافی درب به کاربری آن توجه کنید.

قیمت درب فلزی در سال جدید

برای محاسبه قیمت درب فلزی، باید به طراحی و مواد اولیه به کار برده شده، نیز دقت کنیم.

مواد اولیه

مواد اولیه ای که برای ساخت درب فلزی به کار گرفته می شود آهن و فلز می باشد. بنابراین ابتدا قیمت خام آهن در نظر گرفته میشود و هزینه آهن نیز روزانه متغیر می باشد و به صورت کیلویی قیمت گرفته می شود.

وزن مواد

نکته دیگری که حائز اهمیت است، وزن مواد به کارگرفته شده درساخت درب فلزی است. وزن مواد مصرفی نشان دهنده مقاومت و استحکام درب آهنی می باشد هرچه وزن درب بیشتر باشد، هزینه ساخت درب نیز بالاتر می رود.

اندازه

از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در قیمت درب آهنی، طول و عرض درب مورد سفارش می باشد. هرچه درب بزرگتر باشد، مقدار کاربرد آهن نیز بیشتر می شود. اگر اندازه در بزرگ باشد از بخشهای متعددی تشکیل شده باشد اجرت ساخت در بالاتر می رود. دربهایی که قسمت بالایی آنها نرده دارد علاوه بر استحکام درب، این مورد بر افزایش هزینه درب اثر مستقیم خواهد گذاشت.

کیفیت ساخت درب فلزی

هرچه بخواهیم درب با کیفیت تری بسازیم، مسلما هزینه ساخت نیز بالاتر خواهد رفت.

طرح درب

واضح است که هرچه درب ساده تری انتخاب کنید، قیمت پایین تر می آید. با افزودن پیچیدگی و طرح روی درب، قیمت درب فلزی بالاتر می رود، چرا که آهن مصرفی بالاتر میرود.

تعداد

هرچه تعداد درب بیشتر باشد، میزان آهن استفاده شده نیز بالاتر می رود و هزینه درب بیشتر می شود.

اجرت ساخت درب فلزی

هنگام سفارش ساخت درب آهنی، فرد سازنده، بابت اجرت ساخت آن هزینه دریافت می کند.

نکته مهم دیگر این است که در تعیین قیمت درب، استفاده از تزیینات آهنی می باشد.

درب فلزی از نمای داخل

نصب درب فلزی

اگر قصد تعویض دربهای قدیمی را دارید و یا می خواهید درب فلزی جدیدی با توجه به فضای کاربری سفارش دهید، شاید برای نصب درب، لازم باشد که در محل درب را آماده کنند یا ممکن است مقداری تخریب در محل داشته باشید که این نیز هزینه ای دارد و در قیمت موثر است.

هزینه های حمل و نقل

هزینه حمل و نقل درب فلزی با توجه به وزن و مسافتی که طی شده محاسبه می شود. لازم به ذکر است که قیمت دربهای تک لنگه یا چندلنگه روی هزینه تاثیرگذار است. درب های سفارشی و با ایمنی بیشتر، هزینه بیشتری دارند. همچنین این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هزینه درب، هیچ جای صرفه جویی ندارد چرا که برای امنیت فضای مورد استفاده به کار میرود. در نتیجه از سازه بی کیفیت و ضایعاتی اصلا استفاده نکنید.

سوالات متداول

کدامیک از انواع درب های ساختمان، امنیت بهتری دارند؟

درب های فلزی با توجه به ساختارشان، اگر از صنایع معتبر سفارش داده شوند امنیت بسیار بالایی دارند.

آیا نصب درب های فلزی نیاز به زیرسازی دارد؟

بله ممکن است با توجه به نوع پروژه، درب فلزی نیاز به زیرسازی داشته باشد که در این زمینه کارشناسان ما میتوانند از محل بازدید داشته باشند.

آیا بازدید فنی از محل پروژه هزینه ای دارد؟

در تهران و کرج بازدید فنی کاملا رایگان می باشد.

رنگ درب های فلزی حفاظ دات کام از چه نوع است؟

رنگ پودری الکترواستاتیک کوره ای

5 دیدگاه دربارهٔ «قیمت مدل های مختلف درب فلزی در سال جدید»

 1. سلام و عرض ادب خدمت همه ي عوامل مجموعه ي حفاظ
  من به دنبال يك درب فلزي براي خانه ي ماردم در روستا ميگردم كه قيمت برايم بسيار مهم ايت
  و با توجه به اينكه خانه در منطقه ي روستايي قرار دارد نميخواهم ذرح خيلي انچناني باشد و بك طرح ساده هم كار ما را راه مي اندازد
  و ميخواهم در تركيبي از درب ساده و ورق و ورق چوبي باشد
  ايا شما اين نوع كار رو در مجموعه تون انجام ميدين
  روستا در اطراف طالقان مي باشد ايا براي طالقان هم كارشناستون ميان براي اندازه گيري به صورت رايگان
  يا بايد مبلغي به صورت بيعانه واريز كنم تا براي اندازت گيري تشريف بيارند
  ممنون ميشم كمكم كنين

  پاسخ
 2. با سلام
  درب فلزی ای میخام که ابعادش دو نیم در سه مترو بیشت سانت باشه و خیلی طرح شلوغ رو نمیپسندم و دنبال طرح مدرن هستم
  فقط چند تا سوال دارم‌ که ممنون میشم اگر جواب بدین
  اول اینکه نصب این درها به چه صورت انجام میشه
  ساختشون در محل صپرت می کیره با در کارخونه اماده میشه و برای نصب میاد
  چقدر طول می کشه درب نصب بشه و در جای خود محکم قرار بگیره
  هزینه ی یه در حدودا چقدر هست ؟
  و اینکه رنگ امیزی درب در محب انجام میشه یا در کارخونه ؟
  ممنونم از وقتی که میزارید

  پاسخ
 3. سلام بر شما .
  من حدودا مهر ماه از شما یک درب فلزی تهیه کردم . با توجه به اینکه سفارش خودمو اینترنتی ثبت کردم ته دلم یکم ترس داشتم که نکنه اون کیفیتی که من مد نظرمه رو ارائه ندید و یک هفته گذشت و ار شرکت شما با من تماس گرفتند و گفتند درب اماده است . و وقتی دررب رو اوردن و نصب کردن خیالم راحت شد که شرکت شما رو برای اینگار انتخاب کردم . بسیار جزییات و طرح مد نظرم رو با ظرافت و توانایی پیاده سازی کرده بودن گه واقعا هم دور از انتظار نبود . ساختمان بنده واقع در امیر اباد هست و با این دربی که برام نصب کردید مثل یه نگین در محله مون شده . بازم کمال تشکر رو ازتون د ارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید